Uważamy, że projekt ogrodu to najważniejsza część naszej pracy. Dobry projekt to szansa na wierne odtworzenie wizji projektanta na każdym etapie wykonawstwa, a nawet pielęgnacji ogrodu. Jest to bardzo ważne również ze względu na znaczną liczbę podwykonawców uczestniczących w zakładaniu ogrodu.


Projektowanie ogrodu to umiejętne scalenie szaty roślinnej, nawierzchni oraz małej architektury z domem i otaczającym go krajobrazem. Ważna jest umiejętność łączenia kształtów, efektów świetlnych, wody, kamienia, barw i zapachów. Trzeba także połączyć funkcje estetyczne z praktycznymi oraz uwzględnić potrzeby użytkowników ogrodu. Niebagatelną sprawą jest też budżet na realizację ogrodu. W naszej firmie najpierw powstaje projekt wstępny w dwóch wersjach. Koncepcje te zawierają plan funkcjonalny i przestrzenny, określamy w nich styl założenia, układ roślinności i ciągów komunikacyjnych oraz najważniejsze materiały.


Dobry projekt to szansa na połączenie wizji projektanta i potrzeb klienta wiernego odtworzenia na każdym etapie wykonawstwa, a nawet pielęgnacji ogrodu.Na podstawie jednej z wybranych koncepcji powstaje projekt końcowy, wykonawczy. Jest to szczegółowe opracowanie zawierające:

 

 

  • Projekt nasadzeń roślinnych, spis roślin, rozkład roślin zimozielonych w ogrodzie
  • Planszę wymiarową, projekt nawierzchni, wykaz i ilości materiałów , powierzchnie poszczególnych elementów w ogrodzie
  • Projekty szczegółowe małej architektury
  • Schemat oświetlenia, rodzaj opraw oświetleniowych
  • Wskazówki dotyczące pielęgnacji ogrodu

 

 

 
 Powered by: www.cdx.pl